Saif

Saif
Saif
Saif
Saif
Saif
Saif
Saif
Saif
Saif
Saif

Såld för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SAIF, indo-persisk, 1800-talets slut, bred eneggad klinga, fäste i silver med graverad dekor, balja i silver med graverad dekor och genombrutna beslag, längd 82 cm
Proveniens Rashammar

ett parerstångsslut saknas

471988

2017-09-24