Skåp Dalarna målat av Sam Uhrdin

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÄNKSKÅP (Sam Uhrdin 1886-1964), 1900-tal, invändigt signerad och daterad i dörren S. Uhrdin 1927, målat till "Tre Kullor Pensionat" i Leksand, höjd ca 221, 101x61 cm

Slitage

472003

2017-07-03