Kris Bali

Kris Bali
Kris Bali
Kris Bali
Kris Bali
Kris Bali
Kris Bali

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

KRIS, Bali, 1900-tal, vågig damaskerad klinga, stålskuret närmast fästet, beslag med glasstenar, traditionellt skuret fäste, träbalja med skuren dekor, längd 52 cm
Proveniens Rashammar

472022

2017-09-24