Manschett- och skjortknappar guld

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, SKJORTKNAPPAR, 1 par, 18 k guld, dekor med pärlemor och cabochonslipade blå stenar resp. 2 smådiamanter med åttkantslipning, de senare stämplade Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1940, total vikt ca 7,9 g

Manschettknappar med bucklor och lagningar (med tenn)

472053

2017-07-02