Manschett- och skjortknappar guld
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, SKJORTKNAPPAR, 1 par, 18 k guld, dekor med pärlemor och cabochonslipade blå stenar resp. 2 smådiamanter med åttkantslipning, de senare stämplade Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1940, total vikt ca 7,9 g
Manschettknappar med bucklor och lagningar (med tenn)
472053
2017-07-02