Collier med fasettslipade granater

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

COLLIER, förgyllt, mittdel dekor med fasettslipade granater samt små orientpärlor, 1800-talets andra hälft, ostämplat, längd 46 cm, vikt ca 11,6 g

Lagningar, 2 hängande kläppar saknas,

472055

2017-07-02