Ljusstakar

Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, empirestil, 1800-talets slut, Frankrike, med fyra ljusarmar, dekor med bl a akantusblad och fleuroner, brons med förgyllda detaljer, höjd ca 46, största vidd 24 cm

Tre manschetter på ena ljusstaken, några ljusarmar böjda, bruks och åldersrelaterat slitage

472231

2017-07-02