Snedklaffsekretär 1700-talets mitt England
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, valnöt, 1700-talets mitt, Georg II, England, beslag i mässing, höjd ca 100, 91x50 cm
PROVENIENS: Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län
Dekordelar saknas, skrivskivan med skador, senare bakstycke, nyckel saknas
472291
2017-07-03