Snedklaffsekretär 1700-talets mitt England

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SNEDKLAFFSEKRETÄR, valnöt, 1700-talets mitt, Georg II, England, beslag i mässing, höjd ca 100, 91x50 cm

PROVENIENS: Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län

Dekordelar saknas, skrivskivan med skador, senare bakstycke, nyckel saknas

472291

2017-07-03