Kindjal
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KINDJAL, daterad 1891, klinga med 2 blodrännor, fäste med kavelplattor av horn och beslag i vitmetall, balja klädd i svart skinn med beslag i plåt med svärtad dekor märkt KKV, längd 50 cm
slitage
472296
2017-09-24