Kindjal

Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KINDJAL, daterad 1891, klinga med 2 blodrännor, fäste med kavelplattor av horn och beslag i vitmetall, balja klädd i svart skinn med beslag i plåt med svärtad dekor märkt KKV, längd 50 cm

slitage

472296

2017-09-24