J Robert Nilsson olja Fredrika Dorothea Wilhelmina

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOHAN ROBERT NILSSON (1842-1888): Porträtt av Drottning Fredrika Dorothea Wilhelmina, Gustaf IV Adolfs gemål, enligt påskrift på spännramen "kopia efter en på Gripsholm befintlig tafla af Sköldebrand måladt af J Rob. Nilsson", olja på duk, 37,5x30 cm

Krackeleringar, färgbortfall

472408

2017-08-28