Stolar design Jerry Hellström

Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström
Stolar design Jerry Hellström

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JERRY HELLSTRÖM, stolar, 4 st., 1960-tal, stomme i bok, ryggen med lötad konstruktion, sits i gult skinn, höjd 76 cm
PROVENIENS: Restaurang Aurora i Gamla Stan, Stockholm
HISTORIK: Stolarna tillverkades hos Klaessons möbelfabrik i Fjugesta i en begränsad upplaga

Nyomklädda, bruksslitage

472431

2017-07-04