Goldscheider bordslampa

Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa
Goldscheider bordslampa

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GOLDSCHEIDER, bordslampa, porslin, Österrike, 1920/30-tal, märkt Lavergne samt Friedrich Goldscheider Wien, i form av dansande barn, höjd ca inkl skärm 93 cm

Sockel med smärre nagg, smärre avslag på fingrar

472445

2017-07-04