Teckningar & gravyrer 17/1800-tal

Såld för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TECKNINGAR & GRAVYRER (17/1800-tal), Studier för vapensköld, dekorelement, epitafier, m.m, landskap, takstol, gravyr av Pehr Hörberg efter Ehrenstrahl (17), delvis akvarellerade/laverade pennteckningar samt gravyrer, varierande format 15 x 13 - 33 x 21 cm

PROVENIENS: Familjen Gjörwell/Almqvist

Fläckar, veck, pappersskador, oramade

472514

2017-08-23