Smörask Kina

Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina
Smörask Kina

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SMÖRASK, med lock och fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlanskap med pagoder, terrinens längd ca 19 cm

Fatet ej tillhörande, locket med nagg o lagning

472521

2017-07-09