Vas Kina oxblodsglasyr

Vas Kina oxblodsglasyr
Vas Kina oxblodsglasyr
Vas Kina oxblodsglasyr
Vas Kina oxblodsglasyr
Vas Kina oxblodsglasyr
Vas Kina oxblodsglasyr
Vas Kina oxblodsglasyr
Vas Kina oxblodsglasyr
Vas Kina oxblodsglasyr
Vas Kina oxblodsglasyr

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, med hänklar, oxblodsglasyr, botten med stämpel, höjd ca 27 cm

Proveniens: enligt uppgift inköpt i Hongkong 1969

472523

2017-07-09