Berndt Friberg

Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skålar, 2 st, Gustavsberg 1950/60-tal, stengods, harpälsglasyr, signerade Friberg studiohand, diameter ca 9 resp 12,5 cm

Bruna skålen med smärre nagg

472622

2017-07-09