Ljuskrona i empirestil 1900-tal
2017-07-05
472630
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, empirestil, 4 ljuspunkter, för 4 ljus, stomme i mässing, kupa i blå glasmassa, behängd med olikformade slipade prismor, höjd ca 65, diameter 43 cm
Bruksspår