Axel Einar Hjorth, tillskriven, fåtölj

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, tillskriven, fåtölj, Nordiska Kompaniet 1930-tal, syrabetsad furu, lös dyna, höjd 75 cm

PROVENIENS
Våladalens Fjällstation.

skadad rygg, slitage, dynan omklädd

472661

2017-08-28