Gustaviansk soffa

Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFFA, 1700-talet slut, gustaviansk, vitmålad, genombruten ryggbricka, skuren samt pastellagedekor, tandsnittsdekor, fleuronger samt humlekottar, sitthöjd ca 45, höjd 93, längd 191 cm

Skador och slitage, ostadig, senare klädsel

472677

2017-07-06