Gustaviansk soffa
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1700-talet slut, gustaviansk, vitmålad, genombruten ryggbricka, skuren samt pastellagedekor, tandsnittsdekor, fleuronger samt humlekottar, sitthöjd ca 45, höjd 93, längd 191 cm
Skador och slitage, ostadig, senare klädsel
472677
2017-07-06