Stol design Charles & Ray Eames

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, "DSX", stol, 1950/60-tal, för Herman Miller, stomme i metall, formgjuten glasfiberförstärkt brun plast samt dyna i brun canvas, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, på vissa delar anlupen metall

472744

2017-07-06