Damarbetsbord sengustavianskt
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAMARBETSBORD, sengustavianskt, 1800-talets början, fanerad med mahogny, intarsiadekor på skiva av korslagda pilar, båge och koger, höjd ca 77, 75x53 cm, nyckel finns
Slitage, fanerlagningar, blekt
472807
2017-08-19