Mari Simmulson Maraian Zawadzki
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURIN, PLAKETT, Uppsala Ekeby resp Tilgman, 1950/60-tal, stengods, Mari Simmulsson resp Marian Zawadzki, delvis glaserad keramik, signerade, figurinens höjd exkl sockel ca 38, plakettens mått 45x30 cm
Plakettens baksida med gåvoetiketter
472827
2017-07-07