Anders Zorn Dalälven

Anders Zorn Dalälven
Anders Zorn Dalälven
Anders Zorn Dalälven
Anders Zorn Dalälven

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920), Dalälven, signerad Zorn i blyerts, etsning, ca 17,8x11,6 cm
Utförd 1919
LITTERATUR: Asplund 285, Hjert & Hjert 284, ZG 285

Gulnader, vågigt blad

472930

2017-07-08