Skålar silver orientalisk

Skålar silver orientalisk
Skålar silver orientalisk
Skålar silver orientalisk
Skålar silver orientalisk
Skålar silver orientalisk
Skålar silver orientalisk
Skålar silver orientalisk
Skålar silver orientalisk

Såld för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 2 st., silver, orientalisk, 1900-talets första hälft, rik punsad dekor av växter och blommor, höjd ca 2,5 resp. 4, diameter 13 resp. 21 cm, total vikt ca 416 g

Slitage

472940

2017-07-08