Skålar silver orientalisk
2017-07-08
472940
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLAR, 2 st., silver, orientalisk, 1900-talets första hälft, rik punsad dekor av växter och blommor, höjd ca 2,5 resp. 4, diameter 13 resp. 21 cm, total vikt ca 416 g
Slitage