Vas kina

Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina
Vas kina

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, Kina, 1900-talets mitt, lapis lazuli, hänkel i form av fågel, samt fågel på locket, urtagen (något följande den yttre formen), båda med skurna socklar i trä, höjd (utan sockel) höjd ca 15, största vidd 12 cm.

Mindre nagg på lockets insida, lagning, avslag

472965

2017-07-07