Sockerskål 1800-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOCKERSKÅL, sterlingsilver, Edinburgh 1815, oidentifierad mästarstämpel GF, liv med godronner, graverad dekor av vinranka med druvklasar, kulfötter, invändigt förgylld, längd ca 19 cm, vikt ca 320 g
Mindre slitage/bucklor
472966
2017-07-07