Besticksdelar modell Chippendale

Såld för:

Osåld

Utropspris

5 000 SEK

BESTICK, 42 dlr, silver, 1900-talets mitt, modell Chippendale, bestående av: 15+6 matskedar, 6 matknivar, 6 dessertknivar, 6 dessertgafflar, 3 smörknivar med silverblad, totalvikt ca 1613 g

Gravyr, bruksslitage

472991

2017-07-08