Sven Hempel Väddö Midsommardans oljemålning

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

SVEN HEMPEL (1896-1944): "Midsommardans, Väddö", signerad och daterad S Hempel 1927, olja på pannå, ca 35x50 cm
UTSTÄLLD: Stockholms Stadsmuseum 1970

473005

2017-07-08