Oidentifierade konstnärer 2 teckningar

Såld för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

OIDENTIFIERADE KONSTNÄRER (1800-tal): (2) Interiör med sällskap, "Min flicka - af Greuze", signerad och daterad Haug 1867, akvarell och blyerts på papper, ca 14x14 cm,
Interiör med sällskap i trappa "Descente d´un escalier derobe á Gripsholm", daterad Oct. 1866, lavering på papper, ca 17,5x8,5 cm

ej examinerade ur ram

473076

2017-08-29