Oidentifierade konstnärer 2 teckningar
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
OIDENTIFIERADE KONSTNÄRER (1800-tal): (2) Interiör med sällskap, "Min flicka - af Greuze", signerad och daterad Haug 1867, akvarell och blyerts på papper, ca 14x14 cm,
Interiör med sällskap i trappa "Descente d´un escalier derobe á Gripsholm", daterad Oct. 1866, lavering på papper, ca 17,5x8,5 cm
ej examinerade ur ram
473076
2017-08-29