Rörstrand Ostindia 55 servisdelar
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RÖRSTRAND, Ostindia, servis, 55 dlr, olika tillverkningsår (vissa modellåtskillnader), bestående av bl a: 6 kaffekoppar med fat, 4 buljongkoppar med fat, 12 mattallrikar, 13 assietter, 7 uppläggningsfat/serveringsskålar, terrin m m
Varierande slitage, nagg, krackeleringar och missfärgningar förekommer
473108
2017-07-08