Rörstrand Ostindia 55 servisdelar

Såld för:

5 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RÖRSTRAND, Ostindia, servis, 55 dlr, olika tillverkningsår (vissa modellåtskillnader), bestående av bl a: 6 kaffekoppar med fat, 4 buljongkoppar med fat, 12 mattallrikar, 13 assietter, 7 uppläggningsfat/serveringsskålar, terrin m m

Varierande slitage, nagg, krackeleringar och missfärgningar förekommer

473108

2017-07-08