Dekorationsfat nysilver 1800-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DEKORATIONSFAT, på fot, nysilver, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, foten i form av hästar, fatet med dekor av figurscen, höjd ca 41, diameter 36 cm
Skevt, ben sneda, nedre del med gåvogravyr
473219
2017-07-10