Dekorationsfat nysilver 1800-tal

Såld för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DEKORATIONSFAT, på fot, nysilver, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, foten i form av hästar, fatet med dekor av figurscen, höjd ca 41, diameter 36 cm

Skevt, ben sneda, nedre del med gåvogravyr

473219

2017-07-10