Tillbaka till katalog

Ikea slagbord Bergslagen

Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen
Ikea slagbord Bergslagen

Såld för:

10 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

Beskrivning

IKEA, "Bergslagen", slagbord, två delar, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, grålackerat, höjd ca 76, 248x117 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål

Konditionsrapport

Bruksslitage

Auktionsnummer:

473328

Datum:

2017-07-11