Biblioteksur Tyskland 1700-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BIBLIOTEKSUR, senbarock, Tyskland, spindelgång, verkbottnar av mässing, urtavla med romerska siffror, fodral i mörkbetsat trä, reliefdekor av förgylld mässing, delvis graverad dekor, repeterfunktion, höjd ca 44 cm

Ojämn gång, SAV garanterar ej funktionen, renoverad och kompleterat, dörr i fronten saknar lås, slitage

473405

2017-07-15