Biblioteksur Tyskland 1700-tal
Klubbat för:
5 400 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
BIBLIOTEKSUR, senbarock, Tyskland, spindelgång, verkbottnar av mässing, urtavla med romerska siffror, fodral i mörkbetsat trä, reliefdekor av förgylld mässing, delvis graverad dekor, repeterfunktion, höjd ca 44 cm
Kuntoraportti
Ojämn gång, SAV garanterar ej funktionen, renoverad och kompleterat, dörr i fronten saknar lås, slitage
473405
Päivämäärä:
2017-07-15