Piero Fornasetti papperskorg

Piero Fornasetti papperskorg
Piero Fornasetti papperskorg
Piero Fornasetti papperskorg
Piero Fornasetti papperskorg
Piero Fornasetti papperskorg
Piero Fornasetti papperskorg

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, omkring 1900-talets mitt, papier maché, handmålad dekor med hattar, märkt Fornasetti Milano made in Italy,höjd 56, diameter ca 26 cm

Omfattande färgbortfall och skador

473540

2017-07-13