Medaljong förgylld mässing miniatyrporträtt

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

MEDALJONG, förgylld mässing, 1800-talets första kvartal, glas med bakomliggande minityrporträtt på ben med figurativt måleri föreställande kvinna med duvor, foto/hårgömma, höjd inkl. ögla 57 mm, vikt inkl. inredning ca 22,6 g

473630

2017-07-13