Biskvi flickdocka

Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka
Biskvi flickdocka

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BISKVI FLICKDOCKA, omkring 1870/80-tal, omärkt, möjligen Kling, "bald head" huvud med sköld, något vridet till höger, insatta blå fasta ögon i glas, stängd mun, blond hårperuk, kropp i stoppat tyg och vit nappa, klädd i klänning med tornyr, knappar baktill med pärlimitationer, underkläder med spets, bruna skinnkängor, längd ca 62 cm.
Dockans namn är Ingeborg.

Kläder med fläckar, en handled skadad, slitage

473719

2017-07-15