Rosenthal matservis 115 dlr modell Ph. Rosenthal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROSENTHAL, modell Ph., matservis, 129 dlr, porslin, bestående av: 24 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 dessertskålar, 12 assietter, 9 tekoppar med fat, 14 kaffekoppar med fat, 8 äggkoppar, 10 olika serveringsfat/-skålar, 2 såssnipor, 2 terriner med lock, tekanna, tillbringare, gräddsnipa
Bruksslitage, enstaka nagg/spricka kan förekomma, 3 extra tefat och 8extra kaffefat medföljer
473725
2017-07-13