Såsskål Finland silver

Såsskål Finland silver
Såsskål Finland silver
Såsskål Finland silver
Såsskål Finland silver
Såsskål Finland silver
Såsskål Finland silver
Såsskål Finland silver
Såsskål Finland silver
Såsskål Finland silver
Såsskål Finland silver

Såld för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SÅSSKÅL, silver, Finland, 1850-tal, otydliga stämplar, höjd ca 10, diameter 15 cm, vikt ca 221 g

Gåvogravyr med datering 1867

473817

2017-07-24