Rörstrand matservis

Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, matservis, 16 dlr, tidigt 1900-tal, bestående av: fiskfat med insats, ca 60x28, 11 mattallrikar, diameter ca 25, 5 assietter, diameter ca 22 cm

Visst slitage, enstaka nagg

473882

2017-07-14