Ring med diamanter

Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter
Ring med diamanter

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RING, 18 k guld, 2 gammalslipade diamanter samt dekor av 8 diamanter med rosenslipning, spår av svart emalj, 1800-talets andra hälft, ringskena stämplad Stockholm 1911, ringstorlek ca 19 mm, total vikt ca 4,1 g

Stenar med hack, omarbetad, spår av lödning

473942

2017-07-16