Ring med diamanter
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING, 18 k guld, 2 gammalslipade diamanter samt dekor av 8 diamanter med rosenslipning, spår av svart emalj, 1800-talets andra hälft, ringskena stämplad Stockholm 1911, ringstorlek ca 19 mm, total vikt ca 4,1 g
Stenar med hack, omarbetad, spår av lödning
473942
2017-07-16