Armband 18 k vitguld med fasettslipade ädelstenar

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

ARMBAND, 18 k vitguld med kvadratiskt fasettslipade ädelstenar, granat, akvamarin, turmalin, citrin, ametist, syntetisk rosa spinell, stämplad Gustaf Dahlgren, Stockholm 1942, längd ca 18 cm, vikt ca 18,9 g

Zustandsbeschreibung

Slitage, fasettkanter med nagg

474049

2017-07-22