Fotogenlampa G V Harnisch
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FOTOGENLAMPA, 1900-talets andra hälft, G V Harnisch, Köpenhamn, mässing, etsad glaskupad från Holmegaard, replika av de lampor som tidigare var i bruk av Danske Statsbaner, höjd ca 40 cm
Ringa slitage. Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.
474172
2017-07-15