Silv Lalander Malmsten "Min natur" fotografi 2006

Silv Lalander Malmsten
Silv Lalander Malmsten
Silv Lalander Malmsten
Silv Lalander Malmsten

Klubbat för:

5 800 SEK

6 000 SEK

SILVA LALANDER MALMSTEN (född 1965): "Min natur", signerad och daterad Silva Malmsten Sthlm 2006, C-print laminat monterad på aluminium, ca 150x173 cm,

UTSTÄLLD: Mia Sundberg Galleri, Stockholm

Framtagna och monterade hos Förstoringsateljén, Stockholm.

HISTORIK:
Silva Lalander Malmsten is a Swedish arist, born in Stockholm 1965, with a Master in Fine Arts and Art Theory at Konstfack, University College of Arts, Crafts and Design, 1991-97.
She has studied Art History at Stockholms University and Uppsala University

474259

2017-07-16