Specialauktion Allmoge halssmycke
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HALSSMYCKE, silver, delvis förgyllt, 1800-tal med fasettslipad blå samt grön folierad glasfluss, dekor av filigran samt granulater, behängd med tre kläppar, ärtlänk, längd ca 55 cm, vikt ca 35,1 g
Bruksslitage
474269
2017-10-16