Sked 1600-tal silver

Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver
Sked 1600-tal silver

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKED, sk brännvinssked, silver, 1600-tal, ej identifierade stämplar, åldermansranka, plant konturerat skaft med kerubknopp, ovalt blad med graverad dekor, längd 13 cm, vikt 35 gram

474329

2017-07-28