Alfred Ohlson skulptur i brons
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALFRED OHLSON (1868-1940): Skulptur föreställande man med örn, brons, signerad och daterad Alfred Ohlson Skulp 1916, märkt Herman Bergman Fud, med dedikation: "Svenska idrottsförbundets träningspris 1920-1923 Löpning 200 mtr uppställt av Isaac Westergren, för alltid erövrat av: J.Lilja.Mariebergs I.K. STHLM", höjd ca 44 cm
Bas med inskriptioner
474410
2017-07-18