Bordspendyl senempire

Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire
Bordspendyl senempire

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, senempire, brons, förgylld och patinerad, krönt av häst, sockel fanérad i valnöt, glaskupa, höjd ca 44, 26x10, mått med sockel och kupa höjd ca 53, 29x15 cm

Kupan med smärre nagg, sockeln med enstaka fanérbortfall, nyckel saknas

474447

2017-07-18