Perukvaser 2 st Kina

Perukvaser 2 st Kina
Perukvaser 2 st Kina
Perukvaser 2 st Kina
Perukvaser 2 st Kina
Perukvaser 2 st Kina
Perukvaser 2 st Kina
Perukvaser 2 st Kina
Perukvaser 2 st Kina

Klubbat för:

4 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

PERUKVASER, 2 st., porslin, Kina, 1900-tal,
runda med polykrom dekor av antikviteter respektive häger, höjd ca 28,5 cm.

Zustandsbeschreibung

Åldersrelaterat slitage

474469

2017-07-18