Andersson & Johansson Höganäs golvvas
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ANDERSSON & JOHANSSON, golvvas, bemålat lergods, Höganäs, 1900-talets första hälft, orientalisk dekor, troligen Mette Doller (dekor), signerad AJ HÖGANÄS EI 943 (drejare Erik Ivarsson) HANDMADE in Sweden, höjd ca 42,5 cm
474490
2017-07-18